KONST / Litografier / Färglitografi 14342138
nr 1434 2138
Karl Gustaf KG Nilson
(f. 1942), Sverige
Signerad, numrerad 8/50, daterad 1989, "Älven IV". Färglitografi, bildmått: 115x39 cm, yttermått inklusive ram: 58x134cm
Karl Gustaf KG Nilson, svensk målare född 1942.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 29 november 2021
kl 18:30:06
2.200 kr
Karl Gustaf KG Nilson
Läs mer om Karl Gustaf KG Nilson